Jump to content
Detective Conan World
nis-aihara

Malay Chatroom

Recommended Posts

BM awak okay pe... Tak kesian pun. :P

Aku rasa Bahasa Indonesia lagi susah daripade BM. Aku tengok drama-drama Indon, aku fikir Indonesian lagi susah. :unsure:

TK... :D

Bahasa Indonesia ialah campuran bahasa... Tapi BM pun sama :P Saya rasa BM dah susah...

Bahasa Indonesia ialah campuran bahasa... Tapi BM pun sama :P Saya rasa BM dah susah...

Aku pun! :P BMku rabak seh.... <_< Untuk peperiksaan, aku selalu dapat 65-75 markah... :( Kesian seh aku...

la. . . kalau dpt markah 65-75 to OK la. . . blajar banyak2 lagi. kita pun slalu dpt 80-83. . .

Tak le... Aku blajar banyak2 lagi pun tak guna... <_< Satu kali, aku FAIL untuk ujian! :shock: BM aku rabak giler seh....

Aku pun! :P BMku rabak seh.... <_< Untuk peperiksaan, aku selalu dapat 65-75 markah... :( Kesian seh aku...

Saya juga, tapi saya rasa peperiksaan saya selalu "lucky" (How do you say lucky?) dalam peperiksaan... Banyak soalan saya "tikam" (Can you actually say that???) saje pun dapat betul :P

la. . . kalau dpt markah 65-75 to OK la. . . blajar banyak2 lagi. kita pun slalu dpt 80-83. . .

80-83 dah A lor... :rolleyes:

Saya tak pasti tapi saya rasa PMR "A" ialah 75 markah, kan?

Saya juga, tapi saya rasa peperiksaan saya selalu "lucky" (How do you say lucky?) dalam peperiksaan... Banyak soalan saya "tikam" (Can you actually say that???) saje pun dapat betul :P

"Lucky"= Nasib??? :blink: Entahlah. BM aku kan rabak? :P

Aku pun main hantam aje... Tapi boleh pass lah! :lol: Kalau Kefahaman kan, aku main tulis aje... Cikguku selalu marah... <_<

"Lucky"= Nasib??? :blink: Entahlah. BM aku kan rabak? :P

Aku pun main hantam aje... Tapi boleh pass lah! :lol: Kalau Kefahaman kan, aku main tulis aje... Cikguku selalu marah... <_<

Nasib... Tak pasti lah, tapi saya rasa tak boleh guna dalam ayat tu, kan?

Edit: I just thought about it for a while, and maybe nasib baik would go in... But I'm not sure though...

Edited by yungching

Nasib... Tak pasti lah, tapi saya rasa tak boleh guna dalam ayat tu, kan?

Edit: I just thought about it for a while, and maybe nasib baik would go in... But I'm not sure though...

Betul!! Boleh! :D WOOH! Yuchi-chan bagus seh BM awak! :lol: Awak ajar aku ah? :P

boleh apa ckp camtu. tp PMR tu x sure la. . .

BM memang susah. sbb mesti ada benda camni,

baru - baharu

pendalaman - pedalaman

confused la aku.

@Valkyrie Hei! Kalau nk cakap kasar-kasar, buat la dlm spoiler ke apa ke. Biarla dia nk ckp apa-apa. Kalau kamu tu gurau je, sorila. mana la kita tau :P Dia kn saudara kamu, takkan la nk marah. Sorry la kalau saya kasar, sbenarnye kalau ada orang gaduh dekat internet ke, kat skolah ke, saya memang 'bunuh' diorang. Saya pun pengawas, takkan la nk biar diorang gaduh. . .

@Kaze-rei Oh, hai! Dari Singapore ke? Saya dari Malaysia. Dekat je kn? Boleh la jumpa kamu kalau kita gi Singapore lain kali (itu pun kalau dpt pergi -.-)

Hehehhehe. Ah lah Rin... Jgn marah-marah lah! :P Kan nis-aihara dah marah! :lol:

Hiya nis-aihara! :D Nak jumpe? Takpe, aku boleh pergi ke mane mane kau nak! :P Aku skarang ni di Taiwan.

@Kaze-rei ala. . . jangan la ckp camtu. saya pun marah kadang-kadang. kesian dia . . . :razz: oh, skarang kat Taiwan? :huh: ada holiday ke kat sana?

@Valkyrie bukan kita x kasi kamu mrh, cuma kita x suka org gaduh. walaupun slalunye aku yg start bergaduh. :twisted:

@nis-aihara: Din skarang bukan kat Taiwan. Dia dah balik Singapore. Skarang dia dengan aku kat Malaysia. <_< Nanti dia pergi Japan. Tak holiday. Dia nak jalan2 aje... :P

Aku ngan dia selalu gaduh. Hari sampai malam pun gaduh. <_< Menyampah tengok dia. :evil:

wa. . . aku pun nk pegi Jepun. . . tapi kalau pasal gaduh tu. . . gaduh je la, kita pun kalau gaduh kita la yg blasah cukup-cukup.

dahla. . . tak payah la ckp pasal gaduh-gaduh ni. saya ingin tau, ada tak yg tomboy?

kalau tak tau, tomboy maksudnya perangai MEMANG macam lelaki. kalau tak, cakap je la pape. :D

Samalah. kita ni sometimes girly sikit, tapi kita memang tomboy depan lelaki. . . dh kat rumah kita pun kita sorang je pempuan. . . jiran kita pun lelaki je semua. <_<

kita pun makin tomboy bila kawan kita, Zahirah, start pukul-pukul kita. :P