Jump to content
Detective Conan World
nis-aihara

Malay Chatroom

Recommended Posts

kamu x pe la... kita takut la result Bahasa Arab lepas cuti ni. dh la susah!!! 33.gif

Bahasa Jepun senang je hafal pahal Bahasa Arab susah nk hafal??? 34.gif

Kau blajar Bahasa Arab??? :blink: WAH! BAGUS NYE! Nis pandai seh... :P

Bahasa Jepun senang ke??? Aku rase Bahasa Arab lagi senang. Alif, ba, ta... :lol:

Hey semue! :D Apa khabar semue? Baik tak? :)

Bahasa Jepun senang ke??? Aku rase Bahasa Arab lagi senang. Alif, ba, ta... :lol:

pandai apanyer? ko patut tau gak kan yg skolah kat malaysia ni memang ada subjek bahasa arab...

pandai apanyer? ko patut tau gak kan yg skolah kat malaysia ni memang ada subjek bahasa arab...

Aku tak skolah kat skolah biase pe... Aku ingat Bahasa Arab tu kalau nak ambik boleh, tak nak pun boleh.

Skolah aku Sekolah cina. :P Aku blaja bahasa Cina, tak Bahasa Arab.

Aku tak skolah kat skolah biase pe... Aku ingat Bahasa Arab tu kalau nak ambik boleh, tak nak pun boleh.

Skolah aku Sekolah cina. :P Aku blaja bahasa Cina, tak Bahasa Arab.

Em. . . '_'

jangan la serius sangat... ^_^v

Haha, mana ada saya serius... Cakap main hantam saja bah tu.. XD

Wah... Bahasa Arab... Semoga berjaya~ xD

Ooo... Jadi guru ya... Hebatnya~! :lol: Kami semua akan doa untuk kejayaan Aan! ;D

Hehe, terima kasih! :D

Bolehla suruh dia ajar kitorang kan? x payah jumpa cikgu garang2. ^^

Alamak, saya mohon kursus jadi guru sekolah rendah bah ni, jadi, mungkin tidak dapat ajar, sebab nanti, waktu saya keluar sebagai guru (sudah selesai kursus begitu bah...) mungkin kamurang semua sudah di sekolah menengah, mungkin sudah graduate lagi... Tidak ngam la kalau macam tu.... XD

Hai! Baik, ok saja bah di sini... :D

Salam....apa khabar semua?

Salam kembali... Khabar baik.. :D

Well,I'm also malaysians.Tinggal kat seremban,NS.boleh kan saye join?saya melayu muslim...baru je masuk DCW ni semalam..

Saya pun Malaysians juga, orang Sabah.. Of course, malah anda dialu-alukan di sini... Ohh, masih baru di sini?? Selamat datang...

X de orang on ke?urm......

Sbenarnya, Malay Chatroom ni mmg banyak orang tapi, kebanyakan mereka sibuk dgn kehidupan masing-masing, maksud saya, homework dan lain-lain... Jan risau, lama2 nanti, ada juga dorang datang tingu di sini tuu... :D Kita tunggu jak dgn sabar...

Dan satu lagi, elakkan daripada double post a.. Saya pun ndak tau knapa tidak boleh double post, tapi, kalau boleh elakkanlah ya.. :) Kalau mau reply pada mesej yg banyak, guna tu butang 'multiquote'.. Hehe, anyway, selamat datang ke DCW!! Enjoy your stay... :)

Salam kembali... Khabar baik.. :D

Saya pun Malaysians juga, orang Sabah.. Of course, malah anda dialu-alukan di sini... Ohh, masih baru di sini?? Selamat datang...

terima ksih... :grin:

Sbenarnya, Malay Chatroom ni mmg banyak orang tapi, kebanyakan mereka sibuk dgn kehidupan masing-masing, maksud saya, homework dan lain-lain... Jan risau, lama2 nanti, ada juga dorang datang tingu di sini tuu... :D Kita tunggu jak dgn sabar...

Dan satu lagi, elakkan daripada double post a.. Saya pun ndak tau knapa tidak boleh double post, tapi, kalau boleh elakkanlah ya.. :) Kalau mau reply pada mesej yg banyak, guna tu butang 'multiquote'.. Hehe, anyway, selamat datang ke DCW!! Enjoy your stay... :)

hihihi ok....tq sbb bagi tau... :) sye akan cbe utk x gunakan double post n gunakan 'multiquote' B)

ok

Bolehla suruh dia ajar kitorang kan? x payah jumpa cikgu garang2. ^^

Selepas baca post ini: Yaya! xD

Alamak, saya mohon kursus jadi guru sekolah rendah bah ni, jadi, mungkin tidak dapat ajar, sebab nanti, waktu saya keluar sebagai guru (sudah selesai kursus begitu bah...) mungkin kamurang semua sudah di sekolah menengah, mungkin sudah graduate lagi... Tidak ngam la kalau macam tu.... XD

Selepas baca post ini: Awww... Saya dah masuk sekolah menengah... :( Tak apa lah, ajar kami di forum ini pun boleh, kan? xD

Hi mysterious sera! Selamat datang! (Sorry kerana lambat ><)

*Change of language cause I don't know how to explain: I think the reason we aren't allowed to double post is because it takes up space in the "database" (I'm not familiar with all this stuff so I don't really know what it's called :P) when we have an Edit button to update/change our posts. Imagine the forums being flooded with corrected typos in new posts... And I guess it also stops a lot of spamming... So yeah, better not to double post unless you really have to x)

• Upvote 1

Selepas baca post ini: Awww... Saya dah masuk sekolah menengah... :( Tak apa lah, ajar kami di forum ini pun boleh, kan? xD

Hi mysterious sera! Selamat datang! (Sorry kerana lambat ><)

*Change of language cause I don't know how to explain: I think the reason we aren't allowed to double post is because it takes up space in the "database" (I'm not familiar with all this stuff so I don't really know what it's called :P) when we have an Edit button to update/change our posts. Imagine the forums being flooded with corrected typos in new posts... And I guess it also stops a lot of spamming... So yeah, better not to double post unless you really have to x)

Haha, tidak dapat ajar o, sebab saya tidak diterima untuk masuk maktab, jadi, tiada kelayakan untuk ajar kamurang.. Hahaha.. :D

Oh, so that's why we are not allowed to double post.. Thanks for the informations. Terima kasih banyak-banyak.. :)

Edit:

Saya sudah diterima di maktab untuk matapelajaran Sejarah. Nampaknya, saya tidak dapat online di sini lagi. Saya minta maaf kepada rakan-rakan kerana tidak dapat bersama kamu semua di sini. Bye semua! :D Wish me luck, ok? XD

Sori la korang, aku x on9 lama giler sbb priksa percubaan UPSR haritu.

Alhamdulillah la kita dpt 5A.

YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! 088.gifth_084_.gif

Nk tanya la siapa yg ambik UPSR ke, PMR ke, SPM ke... bagitau la aku. aku wish best of luck untuk semua!

Lama sudah tidak menjengukkan diri di topik ni..

Kenapa jadi macam ni?

Tiada sudah topik untuk dibincangkan?

Hahaha... Kasihan.. :)

Tak apa la...

Masing2 sibuk dengan kehidupan masing2..

Apa2 pun, semoga berjaya dalam apa sahaja yg tengah kita orang semua usahakan sekarang ni..

Satu lagi, selamat bercuti! :D

Sori la korang, aku x on9 lama giler sbb priksa percubaan UPSR haritu.Alhamdulillah la kita dpt 5A.

YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! YEAY! 088.gifth_084_.gif

Nk tanya la siapa yg ambik UPSR ke, PMR ke, SPM ke... bagitau la aku. aku wish best of luck untuk semua!

Tahniah!!! :D (lol maaf, sangat sangat lewat xD) UPSR dapat berapa A? :P

Sekarang dah Form 1? :D Macam mana? Susah? Mudah? Fun? xD

Lama sudah tidak menjengukkan diri di topik ni.. Kenapa jadi macam ni? Tiada sudah topik untuk dibincangkan? Hahaha... Kasihan.. :)Tak apa la...Masing2 sibuk dengan kehidupan masing2..Apa2 pun, semoga berjaya dalam apa sahaja yg tengah kita orang semua usahakan sekarang ni..Satu lagi, selamat bercuti! :D

Hi KeyChain!! :mrgreen: Apa khabar? Long time no see...

._. RL RL RL... sibuk sibuk sibuk... ._. PMR tahun ini... ._.

Aku akan online selalu mulai skarang! Sebenarnya aku akan keputusan kemasukan MRSM pada 29 Jan so mungkin dpt online samapai minggu depan je. . . goodbye-raccoon-emoticon.gif?1302774072

Tahniah!!! :D (lol maaf, sangat sangat lewat xD) UPSR dapat berapa A? :P

Sekarang dah Form 1? :D Macam mana? Susah? Mudah? Fun? xD

Dpt 5A jugak,UPSR tu senang jugak ye. . . sebenarnya mcm soalan priksa biasa je. Dpt laptop Acer Aspire V5 warna silver. text-line-smiley-027.gif?1302022361

Oh, yung-chan (ok x panggil camni?) nanti akan slalu online ke? saya tahun ni akan bersungguh-sungguh utk beronline!

Em. . . Since no one really visits here, I'd better do the third class.

----------------------------------------------------------------------------

How you describe yourself and others :

I ----------> Saya (formal) Aku(informal)

You --------> Anda, Kamu (formal) Kau (informal)

Sir/Mister -----> Tuan, Encik

Miss -------> Cik

Mrs --------> Puan

We ---------> Kami (for 2 per) Kita (more than 2 per)

---------

Places :

Toilet ---------> Tandas

Clinic ---------> Kilinik (the pronounciation is still the same)

House ----------> Rumah

Shop -----------> Kedai

School ---------> Sekolah

Pool -----------> Kolam

Amusement Park ----> Taman Tema

Playground -----> Taman Permainan

Park ----------> Taman

The words below are same as english words :

Hospital, Hotel, Restaurant etc. . .

That is all I can do now. Feel free to ask me ANYTHING~

Em. . . Since no one really visits here, I'd better do the third class.

----------------------------------------------------------------------------

How you describe yourself and others :

I ----------> Saya (formal) Aku(informal)

You --------> Anda, Kamu (formal) Kau (informal)

Sir/Mister -----> Tuan, Encik

Miss -------> Cik

Mrs --------> Puan

We ---------> Kami (for 2 per) Kita (more than 2 per)

---------

Places :

Toilet ---------> Tandas

Clinic ---------> Kilinik (the pronounciation is still the same)

House ----------> Rumah

Shop -----------> Kedai

School ---------> Sekolah

Pool -----------> Kolam

Amusement Park ----> Taman Tema

Playground -----> Taman Permainan

Park ----------> Taman

The words below are same as english words :

Hospital, Hotel, Restaurant etc. . .

That is all I can do now. Feel free to ask me ANYTHING~

Bagus.. Tahniah untuk sesi pembelajaran ketiga yang baik.. Keempat, kelima dan seterusnya, bila lagi? Hehehe.

Betul.. Sorry ya, sebab saya sendiri pun jarang online dekat tempat ni. Silap saya sendiri, tak pandai urus masa. Awak apa khabar? :)

Huraay!!!! em... baik2 je. cepat btul masa berlalu... dh brapa tahun join website ni aku pun tak ingat... semua org pun dh sibuk :\

Huraay!!!! em... baik2 je. cepat btul masa berlalu... dh brapa tahun join website ni aku pun tak ingat... semua org pun dh sibuk :\

Horeeeyyy.. Betul tu.. Haha, saya pun macam tu juga.. Mungkin inilah yg dinamakan kedewasaan, sampai tak ada masa utk semua ni.. Padahal, boleh je kalau kita nak online, seminit dua pun jadila kan..